Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka poduszki powietrznej się świeci...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka poduszki powietrznej się świeci...

    Witam, tak jak w temacie jeśli ktoś ma taki na sprzedaż to proszę o Pw,

  • #2
    Kontrolka poduszki powietrznej się świeci...

    Cześć.

    Od jakiegoś czasu na nierównościach było słychać stukanie pod deską od strony pasażera. Moje podejrzenia padły na poduszkę powietrzną.
    No i okazały się słuszne - wykręciłem schowek, odpiąłem wtyczkę od wyłącznika poduszki, 2 śruby od poduszki były luźne, więc je dokręciłem i dodatkowo zabezpieczyłem przed ponownym poluzowaniem się. Wpiąłem wtyczkę do schowka a schowek wkręciłem na miejsce.
    Od tego czasu świeci mi się kontrolka poduszki. Próbowałem zmieniać pozycje wyłącznika, wykręcałem raz jeszcze schowek aby się upewnić, ze wtyczka jest dobrze wpięta a styki czyste.
    Czy komputer mógł złapać odpięcie wyłącznika (sprawdzałem multimetrem i tam jest jakiś prosty mostek rezystancyjny chyba, więc teoretycznie może zostać zarejestrowane całkowite odpięcie) i wyświetla to w ten sposób, czy jednak coś przy okazji padło? Na pewno niczego nie uszkodziłem. Jeśli to błąd to domyślam się, że ASO sobie z nim powinno poradzić?



    Dzięki za ew. pomoc,
    Daniel

    Komentarz


    • #3
      daniel.kukiela, robiłeś to na podłączonym akumulatorze? Jeśli tak to wszystko jasne. W sterowniku zapisał się błąd. Każdy średnio ogarnięty użytkownik oprogramowania diagnostycznego (VCDS itp.) usunie Ci to w 2-3 minuty jeśli nie będzie się spieszył normalna stawka u większości mechaników za skasowanie błędów to ok. 50 zł, nie ma sensu jechać do ASO.
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        A na jakimś spocie w Twoim rejonie chłopaki na bank ci to usuną za darmo Co do przyczyny kolega rafiki, już ci wytłumaczył.
        http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
        przedstawiam smerfetke

        Komentarz


        • #5
          daniel.kukiela, ja ostatnio też kasowałem błąd poduszki u kolegi w O2 FL. Kabelek, VCDS, minuta roboty i po błędzie. :szeroki_usmiech
          SPOTY ŚLĄSKIE- ruszyć ZAPRASZAMY!
          ​​​
          Grzegorz

          Moja Ambitna Czarnula

          Komentarz


          • #6
            Tak. Robiłem to na podłączonym akumulatorze. Ważne info na przyszłość - odpinać akumulator
            Dzięki Panowie za informację!
            W tym tygodniu muszę zrobić przegląd okresowy - z błędem poduszki przejdzie? I czy błąd na pewno nie spowodował wyłączenia poduszki?

            Kabelka niestety nie mam, choć w końcu powinienem sobie kupić.
            Co do ASO, to macie w sumie rację - poszukam warsztatu jakiegoś.
            Obecnie na spoty nie bardzo mam czas, ale kiedyś też trzeba by się w końcu wybrać


            Pozdrawiam,
            Daniel

            Komentarz


            • #7
              daniel.kukiela, poduszki masz w tej chwili ci nie działają. :!:
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
              przedstawiam smerfetke

              Komentarz


              • #8
                daniel.kukiela, przy robocie z poduszkami akumulator zawsze należy odpinać ze względów bezpieczeństwa, bo jak przy podłączaniu gdzieś się zrobi zwarcie to dostaniesz poduchą w twarz. Błąd powoduje, że w razie czego poducha nie odpali.

                [ Dodano: Pon 01 Wrz, 14 12:43 ]
                a co do przeglądu, to raczej przejdzie, bo standardowa ścieżka diagnostyczna nie obejmuje sprawdzania błędów
                رافال
                Spoty
                Cause freedom is a lonely road
                My O2FL

                Komentarz


                • #9
                  Ok, to się muszę pilnie zająć skasowaniem błędu.
                  Dziękuję za cenne informacje


                  Pozdrawiam,
                  Daniel

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez rafiki
                    robiłeś to na podłączonym akumulatorze? Jeśli tak to wszystko jasne
                    bzdura

                    Zamieszczone przez 2.0-16v Michał
                    poduszki masz w tej chwili ci nie działają
                    bzdura (jeśli dobrze zinterpretowałem ten dziwny związek frazeologiczny)

                    Zamieszczone przez daniel.kukiela
                    Tak. Robiłem to na podłączonym akumulatorze. Ważne info na przyszłość - odpinać akumulator
                    nie akumulator! tylko zapłonu nie włączać!
                    a system poduszek działa bezbłędnie, tylko błąd jest zapisany w sterowniku,
                    i błędy systemu AIRBAG trzeba skasować ręcznie
                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                    poprzednie modele:
                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                    Komentarz


                    • #11
                      dokładnie - tak jak krzynol prawi - nie włączać zapłonu
                      ponadto wtyczki od poduszek mają zwory, które zwierają oba piny zapalnika, gdy wtyczka jest wypięta z samochodu, więc nic nie ma prawa odpalić. Dopiero wyjęcie wtyczki z poduszki np. kierowcy rodzi niebezpieczeństwo odpalenia, ale przypadkiem to się raczej nie stanie.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz


                      • #12
                        3 x tak. Widocznie dla jednych podłączony akku = włączony zapłon

                        Komentarz


                        • #13
                          Czyli jednak wszystko działa, błąd do wykasowania, a w przyszłości nie włączać zapłonu. Właśnie nie pamiętam, czy zapłon włączałem (mogłem go nie wyłączyć).
                          Dziękuję raz jeszcze za rady.


                          Pozdrawiam,
                          Daniel

                          [ Dodano: Czw 04 Wrz, 14 14:54 ]
                          Informacja z dziś.
                          Z przeglądem był mały problem, ale pewnie dlatego, ze robiłem w stacji kontroli pojazdów przy ASO.
                          Tam też dostałem info, ze przy błędzie poduszka jednak nie działa.
                          W ASO za skasowanie chcą 140zł. Podziękowałem


                          Pozdrawiam,
                          Daniel

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X